<img src="/extensions/vertex/img/bulb_noflash.jpg" alt="" />

Kuidas teised on edu saavutanud?

Lisame pidevalt oma kodulehele ja blogisse
tasuta nõuandeid ja ideid

Avatud uus toetusmeede EASis

12. veebruar 2014
Andro Kullerkupp

Avatud on uus kasvuettevõtja arenguplaani toetusmeede, mille raames on võimalik taotleda kuni 200 tuhat eurot.

Kui seni pidi toetuse taotlemiseks tegema läbi mahuka taotlusprotsessi iga meetme lõikes eraldi, siis nüüd katsetatakse kompleksmeedet, mis käsitleb ettevõtet ühtse tervikuna. Toetuse taotlemiseks on vajalik eeldiagnostika läbimine, milleks kasutatakse Vertexi poolt välja töötatud FAP-mudelit. Järgneb arenguplaani koostamine ning selle kooskõlastamine EAS-ga.

Taotlemisel on oluline roll ka erapooletutel konsultantidel, kes viivad läbi organisatsioonidiagnostika ning esitavad raporti nii EAS-le kui ka ettevõtjale. Lisaks Vertexi konsultantidele kasutavad FAP-mudelit ka teised programmi kaasatud konsultandid. Konsultantide juhendamisel saab koostatud ka selge ning programmi nõuetele vastav arenguplaan.

Kasvuettevõtja arenguplaani toetusmeetme eeliseks on selle praktilisus. Kui varem koostati äriplaan iga toetusmeetme jaoks eraldi, mida sageli kirjutasid kokku projektikirjutajad, siis nüüd pole ettevõtjal enam mõttekas äriplaani fabritseerida. Selle meetme raames saab ettevõtja keskenduda oma äri tegelikele eesmärkidele ja strateegiale. Sel puhul ei tasu enam äriplaani kirjutamist anda projektikirjutajatele, vaid nüüd on mõistlik kaasata päris konsultandid, kes suudavad anda strateegilist nõu, korraldada töötubasid, koguda andmeid nii ettevõtte seest kui väliskeskkonnast ning on abiks praktilise juhtimisdokumendi koostamisel.

Kasvuettevõtja arenguplaani toetusmeede on mõeldud keskmise suurusega kasvavale ettevõttele. Oluliseks kriteeriumiks on juba toimiv eksport. Toetust saab kasutada investeeringuteks ja arendustegevusteks. Täpseid tingimusi selgitame juba konsultatsiooni käigus, kuid esmase ülevaate saab siit.

Andro Kullerkupp

Soovid olla kursis meie postitustega?