<img src="/extensions/vertex/img/bulb_noflash.jpg" alt="" />

Kuidas teised on edu saavutanud?

Lisame pidevalt oma kodulehele ja blogisse
tasuta nõuandeid ja ideid

Kuidas olla korraga kahes kohas?

26. mai 2015
Andro Kullerkupp

Kui usud seda mida teed, siis on kõik võimalik!

Vertexi klient Trinon Titanium omanik Miroslaw Pienkowski on teinud Narva endises Baltijets sõjatehases imet.

Oleme Pienkowskiga juba aastaid koostööd teinud. Minu ülesanne on aidata tal Eestis asju korraldada, strateegiaid läbi mõelda, finantse planeerida ning raha hankida. Viimaste aastate jooksul on Vertex toonud sellesse ettevõttesse ca 7 mil eurot investeeringuteks.

Pienkowski on õpetanud mulle kindlasti rohkem kui mina temale, kuid vaatamata sellele kaasab ta pidevalt nii mind kui ka muude alade asjatundjaid endale nõu andma. Tema avatus ja valmisolek pidevaks muutumiseks on kindlasti tema edu võti.

Päises olev pilt on tehtud kõigest ühe aastase vahega. Trinon (Eestis ettevõttena MP&Partners) on teinud Narvas midagi uskumatut. Sisuliselt lammutamisele kuuluvatesse hoonetesse on loodud 20.000m2 kõrgtehnoloogilist tootmist, kus toodetakse titaanist detaile auto-, keemia ja meditsiinitööstustele. Pildil olev vesilõikur näiteks suudab lõigata titaani kümnendiku inimese juuksekarva täpsusega…ja see pole veel kõik :-) .

Mul on tõeliselt hea meel, et mind on sellise asja ülesehitamise juurde kaasatud.

Kuidas siis sai meie klient olla kahes kohas korraga!?

Räägin ikka samast kliendist, Miroslaw Pienkowskist. Juhtus nii, et Euroopa Kosmoseagentuur tuli Eestit külastama ja selle visiidi käigus sooviti näha ka Trinoni tehast. Tavaliselt pole Miroslawil mingi probleem hüpata lennukisse ja kohale lennata, kuid seekord oli ta kutsutud Saksa presidendi vastuvõtule.

Seepeale küsis Miroslaw minu käest, et kas ma võtaksin nad ise vastu ja näitaksin tehast ning räägiksin firmast, toodetest ja võimekusest. Mul oli heameel Euroopa Kosmoseagentuuri esindajatele sellist Eesti asja tutvustada ja usun, et sain anda oma panuse kosmose ja lennunduse valdkonda sisenemisele.

Siit idee ehk ka sinule. Kui saavutate usaldussuhte oma konsultandiga siis saate anda talle ülesandeid mis vabastavad sind muudeks ja tähtsamateks asjadeks. See on võimalik muidugi ainult juhul kui oled konsultandiga juba aastaid koos töötanud ja ta tunneb sinu firmat detailideni. Üks märk mille järgi saab aru kas konsultant on valmis iseseisvalt sinu ettevõtet esindama on see kui ta hakkab sinu firmast rääkides kasutama sõnade “sinu, teie firma” asemel “meie firma”. Näiteks juhtusin olema ühe oma kliendi juures mis toodab Saaremaal aiamaju. Samal päeval sattus seda firmat külastama ettevõtjate delegatsioon. Koosolekul vastasime küsimustele koos firmajuhiga. Avastasin ennast ütlemas “meie järgmise aasta prioriteet on leida uusi turge”. Sulandun aastatega oma klientide tegemistesse niivõrd, et need tunduvad päris omad.

Aga mis siin ikka seletada. Tahan vaid öelda, et kui tunned vajadust muutuste järgi ja ootad “õiget aega” siis seda ei tule kunagi. Asu asja kallale kohe ja kui vajad abi, anna teada.

Parimate soovidega,

Andro